Nasze przedszkole

 
Gminne Przedszkole Wróżka
ul. Centralna 27
86-005 Białe Błota
+48 52 381 40 47
 
                    e-mail
przedszkole: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
sekretariat:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oddziały Gminnego Przedszkola „Wróżka”:
 
(FILIA) ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY w Białych Błotach (FBB)
ul. Czerska 40,
tel. 52 – 330 16 77
 
(FILIA) ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY w Zielonce (FZ)
ul. Bydgoska  11,
tel. 52 – 381 41 78
 

 
 
 
Email:
Temat:
Wiadomość:
Antyspam. Podaj wynik działania 3 + 9.

 

Gminne Przedszkole "Wróżka" mieści się w Białych Błotach nieopodal miasta Bydgoszczy.

Położone jest blisko lasu, co sprzyja częstym kontaktom z przyrodą. Bawi się i uczy u nas około 313 dzieci w wieku od 3 do 6 lat.W roku przedszkolnym 2009/2010 została utworzona Filia Przedszkola w Zielonce dla dwóch oddziałów. W następnym roku szkolnym powstała kolejna filia przy ulicy Czerskiej w Białych Błotach,a od września 2015 roku 2 grupy dzieci tzw."krótkie zerówki" uczą się w Filii Przedszkola w Gimnazjum w Białych Błotach przy ul.Czystej 1a.  Łącznie przedszkole liczy 14 oddziałów.

Placówka jest barwna, ma bajkowy wystrój. Sale zabaw są przestronne, kolorowe, bogato wyposażone w kąciki zainteresowań. W każdej z nich znajduje się komputer z dostępem do internetu. Jedna z sal wyposażona jest w tablicę interaktywną. Wszystkie urządzenia multimedialne służą wzbogacaniu i uatrakcyjnianiu procesu dydaktycznego i są udostępniane dzieciom. Dzięki temu rozwijają one umiejętności posługiwania się nowoczesną technologią już od najmłodszych lat.

Teren przedszkolny jest rozległy i wyposażony w atrakcyjny sprzęt do zabaw i ćwiczeń. W 2008 r. powstało Miasteczko Komunikacyjne, wyposażone w znaki drogowe, sygnalizatory świetlne oraz ulice dla samochodów z przejściami dla pieszych, ścieżki rowerowe  i oczywiście chodniki. W tym miejscu dzieci utrwalają poznane zasady bezpiecznego poruszania się po ulicach. Mają do dyspozycji skutery i samochody.

Panuje u nas przyjazna atmosfera, co sprzyja rozwojowi dziecka. Rodzice wspaniale współpracują z nami, nierzadko poświęcając swój cenny czas.

Rada Pedagogiczna Gminnego Przedszkola w Białych Błotach, licząca 32 nauczycieli (w tym logopeda/pedagog i rewalidator), jest wykwalifikowana i kompetentna oraz zaangażowana w życie placówki. Nauczycielki naszego przedszkola cały czas się doskonalą, uczestnicząc w licznych kursach, warsztatach metodycznych i studiach podyplomowych. Aby sprawnie przebiegała praca pedagogiczna i administracyjna nad całością czuwa dyrektor przedszkola, mgr Krystyna Nowak - Grobelska. Wspomagają ją wicedyrektorzy: Alina Janik i mgr Monika Malicka.

Posiadamy swoje logo, hymn, stronę internetową. Przedszkolna Wróżka czaruje i dostarcza  dzieciom moc radosnych przeżyć. Nasze przedszkole podejmuje wiele przedsięwzięć. Zdobywamy środki/granty opracowując projekty, np. Socrates Comenius, Fundacji im. L. Kronenberga, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Urzędu Marszałkowskiego.

Organem prowadzącym przedszkole jest Urząd Gminy Białe Błota, a organem sprawującym nadzór pedagogiczny Gminnego Przedszkola "Wróżka" jest Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

 

W pracy wychowawczo – dydaktycznej  przyświeca nam motto:

 

„Wychowawca w pracy z dziećmi powinien być ogrodnikiem. W każdym bowiem ogrodzie, o który się dba i pielęgnuje, wszystkie rośliny i kwiaty pojawiają się w swoim czasie. Dobry ogrodnik nie będzie się starał zmienić róży w lilię. Będąc bowiem znawcą swych roślin i kwiatów wie, że pewne z nich mają potrzebę rozpościerania się, inne zaś kwitną w pełnym słońcu, a są i takie, które pregerują cień. Ogrodnik zachwyca się każdą rośliną. Nie wyciąga on roślin po to, by rosły. Pozostawia to działaniom czasu, światła, słońca i wody, troszcząc sie jedynie o zaspokojenie wszystkich potrzeb rosnącej rośliny."

Lucie Ryan