Grupa 7 – dzieci 6 letnie: sala 13

Nauczyciele:

M.Wiśniewska

A.Jankowska

 
Pomoc nauczyciela:
M.Kardaś
 
HARMONOGRAM POSIŁKÓW
ŚNIADANIE 8.40
OBIAD 12.30
PODWIECZOREK 14.10
 
ZAJĘCIA DODATKOWE
JĘZYK ANGIELSKI WTORKI I CZWARTKI 10.15 - 10.45 p. Dorota Kopczyńska
RYTMIKA ŚRODA 10.30 - 11.00 
RELIGIA ŚRODA 11.15 - 11.45 p. Ewa Klesińska

JAK BAWIĆ SIĘ I PRACOWAĆ Z DZIECKIEM PRZYGOTOWUJĄC JE W TEN SPOSÓB DO NAUKI W SZKOLE?
• wymienianie z pamięci cech przedmiotów np.: jaki jest cukier, słoń, orzech? Co jest kwaśne?
• klasyfikowanie przedmiotów lub obrazków np. klocki według kształtu, koloru, wielkości, obrazków według treści np. zwierzęta domowe, leśne
• zabawa w „prawdę i nieprawdę” (dorosły mówi np. czerwona trawa, miękka poduszka, róża pachnie, zielony śnieg itp. a dziecko reaguje mówiąc „prawda”, „nieprawda”
• zabawa w kończenie zdań np. gdy chcę malować, to muszę przygotować...; gdy zniszczę koledze zabawkę, to muszę..
• zabawa w szukanie przeciwieństw np. grzeczny - ....itp
• zabawa w definiowanie np. co to jest dom, książka, przyjaciel..
• zabawy z historyjkami obrazkowymi: układanie według właściwej kolejności obrazków tworzących historyjkę; opowiadanie historyjki; opowiadanie historyjki 
z której zabrano wcześniej obrazek (np. ostatni lub środkowy)
• rozwiązywanie i układanie zagadek
• zabawa „na niby”- dziecko wyobraża sobie i opowiada, co by było gdyby np. ludzie mogli fruwać, gdyby istniały wróżki, mamę wyręczył w sprzątaniu robot ...
• zabawa „co się zmieniło” - dziecko opowiada o zmianach jakie zaistniały np. w pokoju, na stole itp.
• oglądanie obrazków różniących się szczegółami – wskazywanie tych różnic
• konstruowanie, budowanie z klocków budowli według wzoru – „zbuduj takie samo”
• modelowanie znanych dziecku liter np. z plasteliny, miękkiego drutu
• labirynty – wyszukiwanie drogi, którą trzeba pokonać, aby dotrzeć do określonego celu
• wypełnianie kolorem oznaczonych pól – zabawa „co się kryje na tym obrazku?”
• malowanie rysunków konturowych np. kopiowanie przez kalkę techniczną
• układanie puzzli itp.

                                                 WYDARZENIA W NASZEJ GRUPIE

 

Przyjaciół powitać czas, przedszkole także wita nas

Dzień Przedszkolaka

W pierwszych dniach po wakacjach czas upłynął nam na wakacyjnych wspomnieniach oraz na omówieniu sobie Kodeksu naszej grupy. Przypominaliśmy sobie hymn naszego przedszkola, sprawdzaliśmy co zmieniło się w sali, jakie pojawiły się nowe kąciki.

 

 

20.09 swoje święto obchodziły wszystkie przedszkolaki i nasza grupa także czynnie brała w tym udział. Tańczyliśmy dla młodszych przedszkolaczków, braliśmy udział w zabawach na terenie przedszkola zarówno na scenie gdzie odbywały się zabawy integracyjne jak i na całym placu przedszkola. Na zakończenie zrobiliśmy sobie piknik i zjedliśmy pyszne słodycze i nie tylko przygotowane przez naszych rodziców. 

"Wstrzymał słońce ruszył Ziemię". Poznajemy życie i dokonania naukowe Mikołaja Kopernika

04.10.2018 Dzień Zwierząt

W dniach 01 - 05 10. dzieci z naszej grupy wspólnie z dziećmi z grupy 6 realizowały tematykę związaną z kosmosem. Poznały wielkiego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika brały udział w doświadczeniach o obrocie Ziemi dookoła Słońca, wykonały prace plastyczne związane z omawianą tematyką. Na zakończenie odbył się międzygrupowy quiz wiedzy o kosmosie i Mikołaju Koperniku. Quiz zakończył się remisem. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomiki a na zakończenie był słodki poczęstunek oczywiście w postaci pierników.

Zdjęcia z tych wydarzeń można podziwiać w naszej galerii.

 

W naszym przedszkolu z okazji dnia zwierząt mogliśmy gościć pana leśniczego który bardzo ciekawie opowiadał nam o zwierzętach leśnych i ich zwyczajach. Wykonaliśmy zwierzątka do wspólnego albumu który można podziwiać w naszej szatni przedszkolnej.

PODZIĘKOWANIE

Wycieczka do Centrum Popularyzacji Kosmosu Planetarium w Toruniu

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY TACIE NATALKI PANU ANDRZEJOWI KIEROŃSKIEMU ORAZ INSTRUKTORCE TAŃCA PANI ZOSI Z ZESPOŁU OLTOM ZA ZORGANIZOWANIE I POPROWADZENIE W NASZEJ GRUPIE ZAJĘĆ I ZABAW MUZYCZNO - RUCHOWYCH. ZAJĘCIA ODBYŁY SIĘ 05.10.18 W NASZEJ SALI. ZDJĘCIA OCZYWIŚCIE W GALERIIsmiley

 

 

 

Dnia 09.10.18 nasza grupa wspólnie z grupą 6 wybrała się na wycieczkę autokarową do Torunia. Naszym celem było oczywiście Planetarium i seans pt:"Cudowna podróż". W bardzo dobrych nastrojach dotarliśmy do Torunia i poszliśmy pod pomnik Mikołaja Kopernika przy którym oczywiście zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie ale oczywiście najlepsze dopiero było przed nami. W Planetarium dzieci z dużym zaciekawieniem wybrały się w kosmos i odbyły "Cudowną podróż" po kosmosie i wszystkich planetach, mogły podziwiać gwiazdy oraz odkrywać gwiazdozbiory. Wycieczka kończyła wspólną tygodniową tematykę o kosmosie i Mikołaju Koperniku.