Grupa 6 – dzieci 6 letnie: sala 22

 

Nauczyciele:

Bernadeta Każąrnowicz

Agnieszka Szeremeta

 

 
Pomoc nauczyciela: Mariola Gerke
 
PLAN POSIŁKÓW

ŚNIADANIE 

 

8: 00- 8:20

OBIAD

 

12:30 - 13:00

PODWIECZOREK

 

13:50-14:10
 
ZAJĘCIA DODATKOWE
 
JĘZYK ANGIELSKI RELIGIA RYTMIKA TERAPIA LOGOPEDYCZNA

WTOREK/CZWRATEK

 

11:45-12:15

ŚRODA

 

10:45-11:15

ŚRODA

 

12:00-12:30

CZWARTEK

 

11:15-15:00

HYMN PRZEDSZKOLA "WRÓŻKA"

1. W naszym przedszkolu

jest dobra Wróżka

spełnia marzenia,

wszystkie nasze sny,

cudowna różdżka.

ref: Otworzy ona nam

tajemne świata drzwi

i wyczaruje nam

same szczęśliwe dni.

2. Oto nasz świat dziecięcych marzeń,

pierwszych przyjaźni,

miłych zabaw

i cudownych zdarzeń.

3. Kochamy cały świat,

kwiaty, łąki, las

gdyby zatrzymać tak

dziecięcych zabaw czas.

 


KOMUNIKATY

 

ZAPRASZAMY RODZICÓW DO NASZEJ GALERII ZDJĘĆ, KTÓRA ZAPEŁNIŁA SIĘ LICZNYMI ZDJĘCIAMI

 

zapraszamy do galerii zdjęć karnawałowych

 

KOCHANI RODZICE

BARDZO DZIĘKUJEMY ZA POMOC W ZORGANIZOWANIU WYSTĘPÓW PODCZAS DNIA EDUKACJI NARODOWEJ. DZIECI BYŁY UBRANE BARDZO ODŚWIĘTNIE I ZATAŃCZYŁY PRZEPIĘKNIE "KUJAWIAKA". DZIEKUJEMY WAM RÓWNIEŻ ZA PAMIĘĆ I ŻYCZENIA.

 

"Oto  jak legenda przenika do rzeczywistości,

orzeł biały jest przecież symbolem narodowym - godłem Polski"

...Pewnego dnia orszak zatrzymałsię bo wędrowcy byli zmęczeni. Podczas, gdy mężczyźni rozbijali obozowisko, a kobiety zajęły się przygotowywaniem strawy, Lech bacznie przyglądał się wokoło. Gęste bory pełbne były wierzyny, czyste rzeki obfitowały w ryby, a przjrzyste jeziora utwierdzały w przekonaniu, by zamieszkać nad ich brzegami.

Zaciekawieni ludzie podnieśli głowy. Ujrzeli orła, który powoli opadał na gniazdo, znajdujące się w koronie wielkiego dębu. Na tle czerwonego nieba sylwetka ptaka odcinała się ostrą bielą.

... Tutaj się osiedlimy, a ten wspaniały ptak będzie nas ochraniał. Tak też się stało. Na polanie zbudowano gród, a na pamiątkę orlego gniazda nazwano go Gnieznem. Orzeł biały na czerwonym tle stał się herbem państwa polskiego, które bierze początek swój od Lecha. 

 WYDAŻENIA Z ŻYCIA GRUPY

 

JESTEŚMY PRZEDSZKOLAKAMI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
W pierwszych dnia roku przedszkolnego nasze przedszkolaki uczą się  hymnu przedszkola "Wróżka", adresui  flagi naszej placówki, zasad bezpieczeństwa obowiązujących w grupie przedszkolnej i orientacji w budynku przedszkola. Stworzyliśmy "Kodeks" naszej grupy tak,  aby czuć się we "Wróżce" bezpiecznie i bawić się w atmosferze życzliwości, szacunku i koleżeństwa.  20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Nasza grupa rozpoczęła uroczystość śpiewając "Hymn Wróżki". Zaśpiewały pięknie. Następnie odbyły się gry i zabawy w naszym ogrodzie przedszkolnym. Był mecz piłki nożnej, któej kibicowały dziewczyny, basen z kulkami, skaczące piłeczki, samochody i najważniejsze PIKNIK na kocykach. Wszystkie dzieci dzieliły się z innymi swoimi przysmakami. Panie bardzo dziękują i cieszymy się, że nasze przedszkolaki potrafią się dzielić z innymi. 
WYCIECZKA DO BYDGOSZCZY śWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT - spotkanie z Leśniczym
Dnia 1 października nasza grupa wybrała się na wycieczkę do Bydgoszczy. Zwiedziliśmy Ratusz, widzieliśmy się z Prezydentem Bydgoszczy, poznaliśmy pracę urzędników, salę posiedzeń radnych miasta. Oglądaliśmy prezentację multimedialną o dawnej i dzisiejszej Bydgoszczy. Zwiedziliśmy gabinet Prezydenta Miasta, jego insygnia władzy miejskiej: klucz miasta i łańcuch. Wiemy ak wygląda herb miasta Bydgoszcz, jego flaga, znamy najważniejsze zabytki. Na koniec odwiedziliśmy Centrum Informacji Turystycznej i wieliśmy udział w akcji "Szyfr Pana Twardowskiego. Nasza grupa zaśpiewała hymn naszego przedszkola "Wróżka" i wręczyła podziękowania za gościnę.  Zachęcamy wszystkich do odwiedzania zakątków Bydgoszczy tych znanych i mniej znanych. Odkrywajcie je z dziećmi. Dziękujemy mamie Jurka i Kacpra za pomoc. światowy Dzień Zwierząt odbył się 4 października. Dzień ten byłdla przedszkolaków okazją do zastanowienia się, jakie zwierzęta żyją dzisiaj w lasach polskich. Spotkanie z Panem Leśniczym było okazją do poszerzenia i wzbogacenia wiedzy o gatunkach zwierząt, tych zagrożonych. Dzieci dowiedziały się jaka jest rola państwa, aby dbać o zagrożone gatunki  zwierzat i rośłin, tak by przetrwały. Dowiedzieliśmy się również, iż w naszych lasach są  żywe pomniki pezyrody. Są one pod ochroną, to znaczy, że Państwo Polskie sprawuje nad nimi opiekę. Na gatunkach szczególnie chronionych np. dęby jest umieszczona tabliczka "orzeł biały w koronie " i podpis "prawem chronione" - "Pomnik Przyrody". Wszyscy musimy dbać o przyrodę, tak aby przetrwała kolejne 100 lat. Powstała Wielka Księga Skarbów "100zwierząt na stulecie Niepodległości Polski",  którą można oglądać w holu naszego przedszkola.
ZDROWIE 100 lat niepodległości
W ostatnim tygodniu zajmowaliśmy się tematem zdrowia. Utrwalaliśmy zasady zdrowego żywienia, zdrowego stylu życia. Wiemy co to jest piramida zdrowego żywienia i aktywnośći fizycznej. Dziękujemy rodziciom, któży wspomogli nasze dziłanie i wspólnie z dziećmi przynieśliście do przedszkola zdrowe produkty i przekąski. Były jabłka, lemonki, banany, marchewki, orzechy różnorodne, żurwwina suszona, granola Basi. Dieujemy!!! nasze przedszzkole uczestniczyło w obchodach 100 lat Niepodległości Polski. Nasza grupa występowała podczas uroczystości tańcząc kujawiaka oraz śpiewając pieśni patriotyczne. Śpiewaliśmy również hymn Polski a przedstawiciele naszej grupy nisły sztandar Pollski i naszego przedszkola. dziękujemy rodzcom za przygotowanie odświętne dzieci w tych dniach.
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA WYCIECZKA DO MUZEUM WOJSK LĄDOWYCH
Dzieci z okazji urodzin pluszowego misia przyniosły swoje ulubione misie. Dzieci opowiedziały im co robią w przedszkolu, przedstawiły swoim kolegom i koleżankom. Każde dziecko podzieliło się informacją o swoim misiu, porównywały och kształty, kolory, materiały z których są wykonane oraz opowiedziały przygodę o misiu. Wykonane zostały również książeczki o misiach. Na koniec złożyliśmy misiom życzenia urodznowe, każdy pluszak miał na głowie koronę i mógł się poczuć iście królewsko. Obchodziliśmy "Słoneczkowe urodziny", a na koniec poczęstowaliśmy się cukierkami. Fajnie mieć taaaakie urodziny! Nasza grupa wybrała się do Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy. Obejrzyliśmy wojkowe eksponaty związane z wojskiem na przestrzeni wieków, odśpiewaliśmy 5 zwrotek hymnu państwowego, mieliśmy okazję wziąć udział w lekcji o symbolach narodowych. Na zewątrz oglądaliśmy wozy wojskowe, czołgi. To była atrakcja. Dziękujemy bardzo pracownikom za miłe przyjęcie i zapraszamy rodziców z dziećmi w każą niedzielę do muzeum - wstęp wolny
KONKURS ORIGAMI   świąteczny quiz  

Zespół Szkół nr 32 w Bydgoszczy, Szkoła Podstawowa nr 61 im. Bohaterów Westerplatte w Bydgosczy zaprosił dzieci z naszego przedszkola do więcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Origami: Barwy biało-czerwone ukryte w papierze", który byłorganizowany z okazji !00-lecia Odzyskania przez polskę Niepodległości. 

Nasze dzieci podeły wyzwanie. Składały bardzo szybko i pomysłowo wzory modułowe z biało-czerwonego papieru. Aż 6 prac dzieci wzięło udział w konkursie: Emilka, Rozalka, Miłosz, Hania, Wktoria i Basia. Praca Wiktorii zdaniem jury zdobyła III miejsce w Ogłonopolski Konkurie. Gratulujemy wszystkim naszym dzieciom. Brawo 

21 grudnia odbyły się popmiędzy grupą 5 i 6 rozgrywki międzygrupowe pt.: "Qiuz wiedzy o zwyczająch świątecznych w Polsce i Wielkiej Brytani. Dzieci utrwaliły tadycje polskie i poznały anglojęzyczne. Głównym zainteresowaniem cieszyły się informacje dotyczące kulinariów. Wynik quizu - REMIS.
konkurs "Moje berło"  
Gratulujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie organizowanym przez redakcję Nasze Białę Błota pt. "Moje berło". Gratuulujemy Michałowi, króty zajął III miejsce w konkursie.