Grupa 4 – dzieci 5 letnie: sala 13

Nauczyciele:

Angela Jankowska
Marta Wiśniewska
 
Pomoc nauczyciela:
Maria Kardaś
 
   

 

HARMONOGRAM POSIŁKÓW GR IV

ŚNIADANIE

8:00-8:20

OBIAD

12:00-12:30

PODWIECZOREK

13:50-14:10

    

HARMONOGRAM ZAJĘĆ

(PROWADZONY PRZEZ INNYCH NAUCZYCIELI)

JĘZYK ANGIELSKI

(P. Dorota Kopczyńska)

WTOREK, CZWARTEK

10:15- 10:45

RYTMIKA

(p. Oliwia Tuczkowska)

 

RELIGIA

( p. Ewa Klesińska)

 

ŚRODA

09:00-09:30

 

ŚRODA

11:00- 11:30

 

                                   

 

 

 

 

                                           Wydarzenia w naszej grupie

 

 PODZIĘKOWANIE

  Serdecznie dziękujemy babci Anastazji, Boryska i Pawełka za odwiedziny w naszym przedszkolu. Dzieci miały okazję usłyszeć jak i z czego przygotowuje się różnego rodzaju zapasy na zimowe czasy: kompoty, powidła, ogórki  itp. Babcie przyniosły dla dzieci swoje zapasy, mogły porozmawiać i zaśpiewać z babciami piosenki.

LISTOPAD

Dnia 14.11.2017 wspólnie z dziećmi z grupy V wybraliśmy się na wycieczkę do Fabryki Bombek w Gnieźnie. Dzieci mogły zobaczyć proces powstawania bombek, który odbywa się przy wspólnym udziale wielu osób. Zwiedziliśmy między innymi takie działy jak: dmuchalnia, srebrzalnia, lakiernictwo, dekoracja bombek.  Mogliśmy z bliska zobaczyć całą galerię sklepu. Na koniec każde dziecko otrzymało własnoręcznie wykonane przez pracowników bombki ze swoim imieniem. Całej dalekiej podróży towarzyszyszła wspaniała atmosfera i niezapomniane przygody.

Dnia 16.11.2017 obchodziliśmy Dzień Jeża. Tego dnia poznaliśmy różne zwyczaje, ciekawostki oraz potrzeby dotyczące jeży, dzięki którym wiemy jak je chronić. Wykonywaliśmy prace plastyczne ,przebieraliśmy się za jeże a na koniec wspaniałego jeżowego dnia upiekliśmy szarlotkę.Ach jakże zapachniało ;))) Wszystkie dzieci z chęcią smakowały własnych pieczonych wspaniałości;)

 

 

PAŹDZIERNIK

 

  Dnia 20.10.2017 obchodziliśmy w naszej grupie Pomidorowy dzień. Tego dnia dzieci przyszły ubrane na czerwono i wyróżniały się na tle innych grup. Dzieci rozwiązywały zagadki, układały historyjkę obrazkową o tym jak powstaje sok pomidorowy, tańczyliśmy również do piosenki Pomidorek. Na zakończenie dzieci przygotowały pyszne i zdrowe kanapki warzywne - rozpoznawały, nazywały i smakowały różne warzywa (ogórek, papryka, rzodkiewka, sałata, szczypiorek i oczywiście nasz pyszny i ulubiony pomidorek). Kanapki bardzo dzieciom smakowały wszystko w mig znikało z talerzy :)

Dnia 06.10.2017 dzieci wzięły udział w teatrzyku zorganizowanym wspólnie z grupą 3 pt: "Leśne duszki i grzyby". Dzieci utrwaliły nazwy i wygląd grzybów jadalnych i niejadalnych, wymieniły wszystkie dary jesieni. Mogły zintegrować się z kolegami z innej grupy i wspólnie zatańczyć i zaśpiewać piosenkę "Zbieramy grzyby".

Dnia 05.10.2017 dzieci uczestniczyły w wycieczke do Komisariatu Policji w Białych Błotach. Poznały miejsce pracy policjantów mogły zwiedzić każde pomieszczenie na Komisariacie. Panowie policjanci opowiedzieli dzieciom o swojej pracy i pokazali radiowóz policyjny. Dzieci mogły także na pamiątkę zrobić i zabrać swój odcisk palca. Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne w naszej galerii.

Dnia 02.10.2017 wspólnie z grupą 3 poszliśmy na wycieczkę do lasu szukać Pani Jesieni. Dzieci znalazły piękne grzybki jadalne, te trujące oczywiście podziwialiśmy ale omijaliśmy z daleka. Dzieci słuchały odgłosów przyrody i podziwiały jej piękno. Kilka zdjęć zamieszczamy w naszej Galerii.

 

  PODZIĘKOWANIE

Serdecznie dziękujemy mamie i tacie Jasia za pomoc w zoorganizowaniu spotkania z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji  z Bydgoszczy. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyczyły w zajęciach dydaktycznych dotyczących właściwego stosowania zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się na drodze. Podziękowania kierujemy również do przybyłych tego dnia policjantów. Liczymy na dalszą współpracę w równie miłej atmosferze ;)))

WRZESIEŃ

   20.09.2017 obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka z tej okazji dzieci oglądały przedstawienie o jeżykach oraz uczestniczyły w zabawach i grach przygotowanych z tej okazji. Każda grupa ze swoim transparentem przemaszerowała uroczyście na zakończenie. Dzieci otrzymały pamiątkowe medale a nasze maluszki z grupy I uczestniczyły w pasowaniu na przedszkolaka. 

  Dnia 29.09. 2017 odbyło się spotkanie integracyjne dzieci i rodziców w Centrum Rozrywki Extremalnej w Prądkach. Tego dnia pogoda dopisała wszystkim uczestnikom spotkania. Dzieci wspólnie z rodzicami wzięły udział w zabawach o tematyce jesiennej.  Nie mogło zabraknąć więc wspólnego spaceru  w poszukiwaniu darów aktualnej pory roku. Rodzice wykazali się również swoim zaangażowaniem nie tylko podczas wspólnych zabaw ale i wzajemnych tańców.  Piękna sceneria otaczającej przyrody sprzyjała również wspólnym  przyśpiewkom przy ognisku. Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za przybycie i mile spędzony czas ;)

 

 

WIERSZ

PIOSENKA

    ,, Deszczowe róże''


Na ulice, na podwórze
rzuca deszcz deszczowe róże.
Każda mokra jest okropnie,
liście ma jak srebrne krople.

Już chodniki i kałuże
przystrojone w srebrne róże,
już na schodach i na ganku
pełno jest błyszczących wianków.

A ja sobie zaraz, wiesz,
Wyjdę na ten wielki deszcz!
Wyjdę z domu, no i już!
Zrobię bukiet z mokrych róż

 

           ,, Czarodziejskie słowa''

 

Znalezione obrazy dla zapytania proszę przepraszam dziękuję obrazki chomikujJeśli bardzo chcesz czarować,
musisz znać magiczne słowa.
Proszę oto pierwsze z nich,
co otwiera wszystkie drzwi.
Przepraszam - drugie magiczne słowo,
sprawia, że uśmiech wraca na nowo.
I dziękuje słowo trzecie,
po nim cudnie jest na świecie.

Ref.Proszę, przepraszam i dziękuję,
to najważniejsze słowa.
Musisz je ćwiczyć co dzień wytrwale,
by nimi zaczarować.
Proszę, przepraszam i dziękuję,
to czarów jest podstawa.
Musisz je ćwiczyć co dzień wytrwale,
by nimi biegle władać.

Różdżki nie potrzeba wcale,
by czarować doskonale.
Ani latać wciąż na miotle
i mikstury warzyć w kotle.

Nie potrzeba kuli szklanej

ani księgi z zaklęciami.

Starczy te trzy słowa znać

i właściwie ich używać.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria: