Grupa 4 – dzieci 5 letnie: sala 16

Nauczyciele:

Mirosława Matysiak
Małgorzata Marek
Alina Janik
 
Pomoc nauczyciela:
Łucja Świetlik


 

HARMONOGRAM POSIŁKÓW GR IV

ŚNIADANIE

8:20-8:40

OBIAD

12:00-12:30

PODWIECZOREK

14:10-14:30

     

HARMONOGRAM ZAJĘĆ DODATKOWYCH

 

JĘZYK ANGIELSKI

 

 

WTOREK, CZWARTEK

11:15- 11:45

 

 

RYTMIKA

 

 

 

ŚRODA

10:40- 11:10

 

 

RELIGIA

 

ŚRODA

9:15- 9:45

 

 

 

HYMN PRZEDSZKOLA "WRÓŻKA"

1. W naszym przedszkolu

jest dobra Wróżka

spełnia marzenia,

wszystkie nasze sny,

cudowna różdżka.

ref: Otworzy ona nam

tajemne świata drzwi

i wyczaruje nam

same szczęśliwe dni.

2. Oto nasz świat dziecięcych marzeń,

pierwszych przyjaźni,

miłych zabaw

i cudownych zdarzeń.

3. Kochamy cały świat,

kwiaty, łąki, las

gdyby zatrzymać tak

dziecięcych zabaw czas.

 

 

 

                                                                             WYDARZENIA Z ŻYCIA GRUPY

 

Wycieczka do komisariatu policji”

 

Dnia 21 września odbyła się wycieczka do komisariatu policji w Białych Błotach. Celem wycieczki było zapoznanie się z pracą policjantów i poznanie miejsca w którym pracują. W trakcie opowiadania o swojej pracy policjanci pokazali przedmioty służące im do pracy. Dzieciom najbardziej podobał się radiowóz do którego mogły wsiąść. W podziękowaniu za miłe spotkanie dzieci wręczyły laurkę, którą samodzielnie wykonały.

 

 

„Myśliwi w przedszkolu”

 

Dnia 22 października naszą grupę odwiedzili myśliwi z Koła Łowieckiego "Sokół” w Bydgoszczy. Dzieci z niecierpliwością czekały na gości, zerkając raz po raz w stronę drzwi-jakież było ich zdumienie gdy ich oczom ukazał się widok myśliwych wraz z ekwipunkiem. Przedszkolaki przywitały się myśliwskim pozdrowieniem „Darz Bór”. Dzieci mogły obejrzeć strój myśliwego do codziennych polowań. Poznały także sygnały myśliwskie- mogły same nawet spróbować swoich sił na sygnałówce. Ale najważniejsze poznały bliżej rolę myśliwego w życiu lasu. Dzięki opowiadaniom mogły dowiedzieć się w jaki sposób myśliwi dokarmiają zwierzęta, co jest przysmakiem dzików,  saren, bażantów ale i jak należy zachowywać się w lesie. Mogły dotknąć skóry dzika , lisa. Zobaczyły niektóre trofea myśliwskie: poroże kozła, fajki i szable odyńca.

 

 

Wycieczka do Muzeum Wojska Polskiego

 

Dnia 5.10.2018r. grupa IV i V udały się do Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy. Tematem wycieczki była lekcja na temat „Kto ty jesteś? Polak Mały!” Dzieci utrwaliły wygląd symboli narodowych. Zapoznały się z eksponatami umieszczonymi na terenie muzeum. Wzbogaciły wiedzę z zakresu kształtowania tożsamości narodowej, postaw patriotycznych i szacunku do historii narodu polskiego.

 

 

Audycja muzyczna 

 

18 października mieliśmy zaszczyt gościć szkołę muzyczną Yamaha z Bydgoszczy. Muzycy zaprezentowali nam wiolonczelę i niesamowitą technikę gry na niej. Dzieci z ogromnym entuzjazmem bawili się z prowadzącymi,  którzy  zapraszali do wspólnych zabaw. Serdecznie dziękujemy Pani Edycie- mamie Oli, która pomogła w organizacji audycji. 

 

„ Wielki Polak - Fryderyk Chopin”

 

W ramach realizacji Rocznego Planu Pracy w naszej grupie odbył się cykl zajęć o F.Chopinie jako wielkim polskim kompozytorze. Na zajęciach dzieci zostały zapoznane z jego twórczością i najważniejszymi wydarzeniami w jego życiu. Dzieci zdobytą wiedzę zaprezentowały swoim kolegom i koleżankom z gr. V w formie wiersza, quizu i zagadek.