Grupa 3 – dzieci 4-letnie: sala 18


Nauczyciele:Agnieszka Szeremeta
                   Bernadeta Każarnowicz 

 

 
Pomoc nauczyciela: Mariola Gerke
 
PLAN POSIŁKÓW
ŚNIADANIE
8:00-8:20
OBIAD
11:30-12:00
PODWIECZOREK
13:50-14:10

ZAJĘCIA DODATKOWE

 

JĘZYK ANGIELSKI

(wtorek, czwartek)

RELIGIA 

(środa)

9:00-9:30 9:00-9:30
rytmika  środa  10:10-10:40
 
 
 

                                      

 
                                           Wydarzenia w naszej grupie                                 
 

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

GRZYBOBRANIE

21 września odwiedził nas pan Policjant (tata Agnieszki) ze swoim psem policyjnym Bazylem. Dzieci miały okazję utrwalić zasady ruchu drogowego i bezpieczeństwa na drodze, przypomniały sobie w jaki sposób należy zachować się wobec obcych zwierząt oraz osób nieznanych. Bardzo dziękujemy 

!!!

 

 

 

 

 

 

2 października nasze przedszkolaki udały się na grzybobranie do pobliskiego lasu. Znaleźliśmy parę czarnych łebków oraz maślaczka. Muchomory omijaliśmy z daleka choć podziwialiśmy ich piękny wygląd. Nasze dary jesieni znalazły się w kąciku przyrody. Pani Danusia podarowała nam również grzybki zaprawione w słoiczku. Dzieci wiedzą, że zbieramy grzyby tylko z osobą dorosłą, wiedzą, że istnieją grzyby trujące i nie wolno ich zrywać ani próbować.

 

 

 

 

 

 

 

 

PIECZENIE CIASTA ZE ŚLIWKAMI Bezpieczne korzystanie z komputera
W ramach tematyki ""Jem owoce i warzywa. Gromadzimy wiadomości na temat warzyw i owoców, wiemy, że są źródłem cennych witamin" piekliśmy ciasto ze śliwkami. W pieczeniu pomagała nam kuchareczka mama Emilki. Dziękujemy za pomoc i poświęcony czas.

Nasza grupa poznała budowę komputera, stworzyła kodeks pracy przy komputerze. Dzieci wiedzą co wolno, a czego nie  wolno robić podczas użytkowania komputera. Zajęcia odbyły się w ramach programu "SafeNet - bezpieczeństwo w sieci". Nasi podopieczni posiadają dużą wiedzę na temat technik informacyjnych. Wiedzą jaka powinna być postawa podczas pracy  z komputerem, że nie wolno surfować po sieci bez zgody i kontroli rodzicielskiej, że nie wolno rozmawić z nieznajomymi oraz podawać swoje dane osobowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Matematyczna jesień  W zdrowym ciele zdrowy duch

W ramach tematyki "Jesienna Matematyka" nasze dzieci myślą i działają matematycznie. Zapoznają się z obrazem graficznym cyfr i znaków matematycznych, mierzą, ważą, przeliczają, dodają i odejmują. Poznają figury gemoetryczne i tworzą z nich obrazy oraz origami,  tworzą gry ściganki. Utrwalają liczebiki porządkowe i główne. Matematyka królową nauk !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasi podopieczni rozwijają swoją tężyznę fizyczną podczas zajęć gimastycznych, które odbywają się również na sali gimnastycznej. Rozwijamy nie tylko nasze ciało, ale uczymy się wygrywać i przegrywać podczas różnorodnych gier zespołowych. Uczymy się zasad fair play. Przwidłowego oddechu i rozluźnienia i odprężenia ciała uczą nas asany yogi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Zdrowego Śniadania DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
8 listopada to Dzień Zrowego Śniadania. W naszym przedszkolu po raz kololejny obchodziliśmy to wydarzenie. Dzieci samodzielnie komponowały pyszne i zdrowe śniadanie W naszym menu było m.in.: chleb graham, sałata, wędlina, papryka, pomidor, szczypiorek, ogórek, ser. Przedszkolaki wzięły udział w pokazie mody. Przepiękne i pomysłowe stroje zdrowej żywności przygotowały dzieci z rodzicami w domu. Były marchweki, mleko, szczypiorek, pomidory, kanapki, kukurydza i wiele innych. dziękujemy rodzicom za pomysłowość i kreatywność. Dnia  21 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Życzliwości".  W całym przedszkolu pamiętamy codziennie o życzliwości, uśmiechu, koleżeństwie, zwrotach grzecznościowych. 
DZIEŃ MISIA WIZYTA U DENTYSTY
25 listopada to Dzień Misia". w naszym przedszkolu zagościły pluszowe, mięćiutkie, dużę i małe misie. nasza grupa wykonała pięknego misia z figury geometrycznej - KWADRAT 24 LISTOPADA NASZA GRUPA UDAŁA SIĘ DO PRZYCHODNI IKAR W BIAŁYCH BŁOTACH NA PRZEGLĄD DENTYSTYCZNY. WSZYSTKIE DZIECI ODWAŻNIE PRZEKROCZYŁY PRÓG GABINETU I PRZEBADAŁY SIĘ. BRAWO!!!!!!!!!!
PIECZENIE PIERNIKÓW WIZYTA MARCELINKI
Nasza grupa upiekła już i udekorowała świąteczne pierniki. W pieczeniu ciastek pomagała nam mama Emilki, w dekorowaniu tata Basi, mama Jurka, babcia Haneczki i babcia Marty. Wszystkim rodzicom i babciom dziękujemy za pomoc. Pierniki z życzeniami dla dzieci chorych już są zapakowane i niedługo pojadą do Bydgoszczy do szpitala. Z wizytą do naszych przedszkolaków przyszła Marcelinka, dziewczynka, która chodziła do naszej grupy od 3-latków.  Bardzo nam było miło, że przyszła nas odwiedzić. Marcelinka przyniosła dla wszystkich dzieci słodkości oraz drobne upominki. Dziękujemy i pozdrawiamy Cię serdecznie !!! Zapraszamy do galerii zdjęć
ZIMOWE ZABAWY NA ŚNIEGU  DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Nareszcie zima, nareszcie śnieg. Radość dzieci wielka. Lepimy bałwany, orzełki na śniegu. Prosimy rodziców o spodnie zimowe dla dzieci. Zwracamy dzieciom uwagę na bezpieczeństwo zabaw na śniegu, ostrożność na lodzie.   W naszym przedszkolu odbyła się uroczystość, na którą przybyli nasi dziadkowie i babcie. dzieci zaprezentowały wierszyki i piosenki dla dzieci, przygotowały upominki. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomo w organizacji uroczystości i składamy jeszcze raz życzenia zrowia i radości wszystkim babciom i dziadkom
KARMIMY PTAKI ZIMĄ
Nasza grupa pamięta o głodnych ptakach zimą.
Dzieci samodzielnie przygotowały szyszkowy pokarm, który zawiesiły na placu przedszkolym.
 
KONKURS KORONA KRÓLA I KRÓLOWEJ
Podczas balu karnawałowego został rozstrzygnięty konkurs Korona Króla i Królowej. W konkursie udział wzięły przedszkolaki z różnych grup wiekowych.
Z naszej grupy  prace wykonały: Wiktoria, Barbara, Hanna, Julian, Bartek. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. Gratulujemy!!!
 
BAL KARNAWAŁOWY
Bal, bal i po balu. Była pyszna zabawa, wesoła, roztańczona. Nasze przedszkolaki przebrały się m.in.: za Bellę, Meridę Waleczną (vel Świętosławę), Policjanta, Nindźę, Piratkę, Spidermana, Elzę, Annę z Krainy Lodu, Rycerza, Pielęgniarkę. Nasza kochana Pani Mariolcia witała dzieci w stroju wiedźmy, czarownicy. Pani Benia wystąpiła w stroju indiańskim a Pani Agnieszka była wąsatym kapelusznikiem
 
DZIEŃ KOBIET W NASZEJ GRUPIE
8 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet. Były życzenia, kwiaty, laurki i małe upominki.
 
WIZYTA POLICJANTÓW

 

Naszych przedszkolaków odwiedzili Policjanci z Komendy Policji w Białych Błotach.

Pani Hania i Tata Juliana przybliżyli dzieciom pracę policjanta, utrwaliliśmy zasady ruchu drogowego, bezpiecznej zabawy, telefony alarmowe oraz zachowanie się wobec obcych osób. Dziękujemy i pozdawiamy!!!


         PIECZEMY PIZZE

Gościliśmy w naszym przedszkolu Mamę Wiktorii, która przyszła z dziećmi piec pizze.

Mieszaliśmy skłądniki, ugniataliśmy ciasto, wałkowaliśmy i kroiliśmy skłądniki. A na końcu mniam mniam ze ślinką jedliśmy.

Przepis Pani Marty znajduje się na naszej tablicy informacyjnej. Dziękujemy mamie Wiktorii!!!    

             


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Pierwszy Dzień Wiosny d ługo oczekiwany przyszedł do nas. Przyszła również Pani Wiosna,

która powiatałą przedszkolaków i rozdała dzieciom wiele zadań.

Był pochód wiosenny z kwiatami, quizy o wiośnie, zbiorowa praca, którą można podziwiać w holu przedszkola

 

PAN LEŚNICZY

Odwiedził nas nasz znajomy Pan Leśniczy. Jego odwiedziny związane były z projektem Leśna Skrzynia Skarbów i matematyką.

Dzieci wspólnie z rodzicami stworzyły gry planszowe.

Pan Leśniczy wspólnie z Panią Benią wręczyli dyplomy i upominki dzieciom, które wzięły udział w projekcie. Była to również okazja do rozmowy z dziećmi na temat lasu, zwierząt i roślin.

 

WYCIECZKA DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BIAŁYCH BŁOTACH

Nasza grupa została zaproszona do szkoły podstawowej przez  naszych absolwentów.

Dzieci z klasy 3J oprowadziły nas po budynku szkoły dająć nam bardzo trudne zadania do wykonania.

Zwiedziliśmy sołówkę, sekretariat, bibliotekę, świetlicę, szatnię no i  piękną salę lekcyjną To w niej nasze przedszkolaki mogły zasiąść w łąwkach szkolnych i przez chwilę poczuć się jak uczniowie. Na koniec obejrzeliśmy przedstawienie w języku angielskim o tygrysku oraz wykonaliśmy wspólnie maski tygryska. Przedszkolaki mogły używać przyborów uczniów, któzy się pięknie zaopiekowali młodszymi kolegami i koleżankami. Pozdrawiamy dzieci z klasy 3j i Panią Justynę.

 
 
WCIECZKA DO MYŚLĘCINKA
W ostatni piątek grupa 3 spakowała plecaki, przekąski, wsiadła do autokaru i pojechała do Myślęcinka.
Byliśmy w Kujawsko-Pomorakim Centrum Edukacji Ekologicznej. Było cudownie, wiosennie i słonecznie. Chodziliśmy  po lesie, łące, obserwowaliśmy małe zwierzątka, rośliny, widzieliśmy żąby, biedronki, kijanki nawet myszołowa w locie. Mieliśmy zabawy badawcze z wodą oraz obserwowaliśmy owady przez mikroskop. Na koniec był piknik to na co najbardziej czekały dzieci. Aż żal było odjeżdźać.
 
Gratulujemy
 
Martynce, Emilce oraz Agnieszce,
 
którzy wykonali piękne prace plastyczne na konkurs organizowany przez
 
Przedszkole "Korona" w Murowańcu
 
pt."W zdrowym ciele zdrowy duch"
 
Galeria: