Grupa 2 – dzieci 4-letnie: sala 19

 

 

 

 


   
Nauczyciele:

Mirosława Matysiak

Monika Wysocka

 
Pomoc nauczyciela:
Łucja  Świetlik
 
 
   

HARMONOGRAM POSIŁKÓW GR II

ŚNIADANIE

8:40-9:00

OBIAD

11:30-12:00

PODWIECZOREK

14:30-14:50

    

HARMONOGRAM ZAJĘĆ

(PROWADZONY PRZEZ INNYCH NAUCZYCIELI)

JĘZYK ANGIELSKI

(P. Dorota Kopczyńska)

WTOREK, CZWARTEK

09:35-09:50

RYTMIKA

(p. Oliwia Tuczkowska)

ŚRODA

09:35-09:50

 

                

                                                  


  Wydarzenia w naszej grupie

 


Bajki logopedyczne w zabawowej formie pomagają dzieciom usprawniać narządy mowy: język, wargi, podniebienie, żuchwę. Sprawny aparat mowy ułatwia dzieciom poprawną mowę, co wpływa na swobodną komunikację z rówieśnikami i osobami dorosłymi.

Zgodnie z założeniami naszej grupy czyli zintesyfikowaniem działań na rzecz rozwoju mowy zachęcamy Państwa do wspólnej zabawy z dzieckiem w domu z pomocą bajek logopedycznych. Propozycja na marzec:

Podobny obraz„PRZYGODA WĘŻA” 

Wąż spał smacznie w swojej jaskini ( język leży płasko na dolej jamy ustnej). Kiedy mocniej zaświeciło słońce, zaczął się wiercić ( dz. porusza czubkiem języka za dolnymi zębami ). Obudził się, podniósł ( dz. dotyka językiem do dziąseł za górnymi zębami) i rozejrzał dookoła ( dz. oblizuje górne i dolne zęby od strony wewnętrze) . Chciał wyślizgnąć się ze swojej jaskini ( dz. przeciska język między zbliżonymi do siebie zębami ), ale okazało się, że przejście zablokował duży kamień ( dz. przy złączonych zębach rozchyla i łączy wargi ). Po kilku próbach udało się ominąć przeszkodę. Wąż wyszedł na zalaną słońcem polanę ( dz. wysuwa język daleko do przodu ). Zatańczył uradowany ( dz. rozchyla usta jak przy uśmiechu, oblizując wargi ruchem okrężnym ) i zasyczał głośno ( dz. wymawia sssssssssssssss……. ).

SPOTKANIE Z RODZICAMIZnalezione obrazy dla zapytania GIF RODZINA

 

PAN POLICJANT W NASZEJ GRUPIEZnalezione obrazy dla zapytania GIF POLICJANT

 

Dnia 18 września odbyło się spotkanie integracyjne , podczas którego rodzice mogli lepiej poznać się z rodzicami dzieci , które zaczęły od września uczęszczać do naszej grupy . Była to też okazja do bliższego poznania się z nauczycielami  a w szczególności z panią Moniką , która od tego roku jest również wychowawcą grupy II.

Najważniejszym celem tego spotkania było wspólne spędzenie czasu ze swoim dzieckiem  oraz odczuwanie przyjemności ze wspólnej zabawy zarówno u dziecka jak i rodzica. Dzieci były szczęśliwe kiedy widział , że ich rodzice razem z nimi tańczą  i bawią się kolorową chustą . Dużą atrakcją było wspólne malowanie rodziny na sztalugach. Widziałyśmy duże zaangażowanie ze strony rodziców.

Po wspaniałej zabawie czekał na wszystkich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Miła i rodzinna atmosfera świadczyła o tym ,że spotkanie było udane.

 

 

 

W naszej grupie mieliśmy przyjemność  gościć pana policjanta z Komendy Miejskiej w Bydgoszczy.

Do tej wizyty dzieci przygotowywały się poprzez zabawy i zajęcia na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz w codziennych sytuacjach. Dzieci bardzo serdecznie powitały gości bo policjant przybył na nasze spotkanie ze swoim podopiecznym psem Bazylem. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Dzieci z uwagą słuchały tego o czym opowiadał policjant. Poznały zasady zachowania się wobec obcego psa i jak reagować kiedy pies nas  atakuje. Chętne dzieci miały okazję pogłaskać psa pamiętając o zasadach o których była mowa wcześniej. Pan policjant opowiadał również o postępowaniu dzieci w różnych sytuacjach dając im możliwość oceny- czy zachowanie było dobre, czy tez niewłaściwe. Dzieci podziękowały l za ciekawe spotkanie wręczając laurkę od grupy.

 

 

 

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCIZnalezione obrazy dla zapytania GIF ŻYCZLIWOŚĆ


 

21 listopada obchodziliśmy „ Dzień Życzliwości”. W tym dniu dzieci brały udział w szeregu atrakcyjnych zabaw i zajęć , w których była mowa o życzliwości. Dzieci wysłuchały wiersza „ Pani Życzliwa” oraz wykonały uśmiechnięte buźki z kolorowego papieru. Dzień ten był szczególny – pełen miłych słów , radości i uśmiechów. Dzieci obiecały , że każdy dzień będzie taki sympatyczny.

 

 

ZABAWY BADAWCZEPodobny obraz


 

Dzieci bardzo lubią poznawać świat poprzez eksperymentowanie. Zaproponowałam zabawy z wodą , poprzez które dzieci mogły poznać właściwości fizyczne wody. Miały okazję zbadać co pływa, a co tonie oraz co się rozpuszcza w wodzie. Dużo satysfakcji sprawiało dzieciom samodzielne działanie , obserwowanie i wyciąganie wniosków.

 

                     Znalezione obrazy dla zapytania GIF BOHATER

                                     BOHATER


 

Zachęcamy rodziców do wzięcia udziału w  organizowanej w naszej grupie akcji

,„ Bohater tygodnia” . Przypominamy po krótce zasady :

W ciągu tygodnia dziecko z grupy zostaje Bohaterem Tygodnia , prezentuje swoją osobę i rodzinę poprzez wykonanie wraz z rodzicami zadań przypisanych do każdego dnia. Celem akcji jest wzmocnienie poczucia własnej tożsamości u dzieci poprzez prezentowanie swojej osoby oraz rozwijanie u dzieci przedstawiania swojej osoby.

 

 

CD.....>>>

 


Znalezione obrazy dla zapytania gif bezpieczeństwo na budowie

Dnia 5 marca odwiedzili naszą grupę goście. Była to mama Oli oraz pan Paweł, którzy opowiedzieli o swojej ciekawej pracy. Dzieci miały okazję dowiedzieć się kto może przebywać w miejscu budowy i jak musi być ubrany budowlaniec, który pracuje na budowie. Utrwaliły szeroko pojęte zasady bezpieczeństwa. Dzieci pochwaliły się znajomością nazw pojazdów pracujących przy budowie dróg i domów. Dużą przyjemność sprawiły dzieciom upominki przyniesione przez naszych gości oraz słodki poczęstunek. Dziękujemy za poświęcony czas.Dnia 5 marca odwiedzili naszą grupę goście. Była to mama Oli oraz pan Paweł, którzy opowiedzieli o swojej ciekawej pracy. Dzieci miały okazję dowiedzieć się kto może przebywać w miejscu budowy i jak musi być ubrany budowlaniec, który pracuje na budowie. Utrwaliły szeroko pojęte zasady bezpieczeństwa. Dzieci pochwaliły się znajomością nazw pojazdów pracujących przy budowie dróg i domów. Dużą przyjemność sprawiły dzieciom upominki przyniesione przez naszych gości oraz słodki poczęstunek. Dziękujemy za poświęcony czas.

 

 

TYGODNIAZnalezione obrazy dla zapytania GIF BOHATER


Poniedziałek:dziecko przynosi wykonany w domu z rodzicami „ Portret swojej rodziny”

Wtorek :„ Moje hobby” dziecko przynosi przedmioty prezentujące jego hobby
Środa : Bohater Tygodnia przyprowadza z rodzicem swoje zwierzątko ( jak je posiada) i opowiada o nim. Jeśli nie ma może na podstawie ilustracji opowiedzieć o zwierzątku , które chciałoby mieć.

Czwartek  :Do przedszkola przychodzi rodzic lub inny członek rodziny , który opowiada o swoim zawodzie lub zainteresowaniach. Może również przeczytać dzieciom bajkę.

Piątek :Dziecko przynosi swoją ulubioną zabawkę i w uroczysty sposób otrzymuje Dyplom Bohatera Tygodnia.

 


 

 


Galeria:

 

{A
G}Galeria/Grupa-2{/AG}