Akcja charytatywna fundacji "Mam marzenie"

Nasze przedszkole przyłącza się do akcji fundacji „Mam marzenie” organizuje zbiórkę maskotek oraz materiałów plastycznych dla dzieci przebywających w szpitalach.

Prezenty, które zbierzemy trafią do małych pacjentów szpitala onkologicznego w Bydgoszczy z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia.

Kochani, najważniejsze żeby to były rzeczy nowe, ponieważ tylko wtedy możemy je przekazać dzieciom.
Zbiórka w przedszkolu trwa do 15 listopada.
Zapraszamy serdecznie!

Światowy Dzień Zwierząt 2019

4 października obchodziliśmy w przedszkolu "Światowy dzień zwierząt". Dzień ten miał  na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, które z nami mieszkają i które są obok nas, również mają swoje prawa. Tego dnia w grupach wszystkie dzieci wysłychały wiersza J. Brzechawy "ZOO" i na jego podstawie wykonały przepiękne albumy o tematyce zwierzęcej.

Dzień Przedszkolaka 2019

W piątek 20 września obchodziliśmy

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka,

aby podkreślić, że warto być przedszkolakiem.

Z radością świętowaliśmy, biorąc udział

w wielu atrakcyjnych zabawach,

tańcach, śpiewie, zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej

oraz kolorowych balonów.

Mieliśmy okazję do wesołej, beztroskiej,

a przede wszystkim wspólnej zabawy.

Otwarcie nowych sal 2019

29 sierpnia 2019 roku nastąpiło uroczyste otwarcie sal przedszkolnych w istniejącym budynku Gminnego Przedszkola "Wróżka" w Białych Błotach przy ul. Centralnej 27. Rozbudowa możliwa była dzięki pozyskanym funduszom unijnym, wsparciu z Urzędu Marszałkowskiego oraz wkładowi własnemu. Placówka oprócz kolorowych, przestrzennych sal ma teraz dodatkowe pomieszczenia gospodarcze oraz nowoczesne, przystosowane dla przedszkolaków sanitariaty. W przedszkolu dodatkowo bawić się będzie 34 dzieci. Na uroczystym otwarciu byli: Wójt Gminy Białe Błota Dariusz Fundator, Wicewójt Jarosław Gołębiewski, Radni Gminy Białe Błota, Pani Anna Borysiak – starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Dyrektorzy placówek oświatowych Gminy Białe Błota, Pani Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Białych Błotach- Violetta Drążkowska, Ksiądz Proboszcz dr hab. Edward Wasilewski, Sołtys Białych Błot Pani Maria Płotkowska, wykonawca rozbudowy przedszkola- konsorcjum firm BWJ Inwestycje z Bydgoszczy, przedstawiciele Rady Rodziców, kadra pedagogiczna oraz przedszkolaki.  Dzieci przywitały swoich gości, pięknym występem artystycznym. Były serdeczne podziękowania oraz życzenia. "Wróżki" wręczyły "Ordery Przyjaciół Przeszkola." Uroczystego przecięcia wstęgi dokonała Dyrektor placówki Pani Krystyna Nowak- Grobelska wraz z Wójtem Gminy Białe Błota Dariuszem Fundatorem. Następnie odbyło się zwiedzanie i podziwianie efektów pracy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Czytaj więcej: Otwarcie nowych sal 2019

Projekt i realizacja: Gns IT